Členovia Rady školy

 • O POHÁR STAROSTKY VO VYBÍJANEJ DIEVČAT

  28. 10. 2014

     Až v 3. ročníku turnaja vo vybíjanej dievčat  " O POHÁR STAROSTKY" sa podarilo zvíťaziť našim družstvám v oboch kategóriách - mladšie a staršie žiačky. O prvenstvo súťažilo po 5 družstiev v každej kategórii. O občerstvenie sa postarala Rada rodičov pri ZŠ s MŠ, Višňové, za čo jej úprimne ďakujeme.

  Výsledky:

  Mladšie žiačky: (5. - 7. ročník)

  1. ZŠ s MŠ Višňové I.

  2. ZŠ Strečno

  3. ZŠ s MŠ Rosina

  4. ZŠ Lietava

  5. ZŠ s MŠ Višňové 2

  Staršie žiačky: (8. - 9. ročník)

  1. ZŠ s MŠ Višňové

  2. ZŠ Turie

  3. ZŠ Strečno

  4. ZŠ s MŠ Rosina

  5. ZŠ Lietava

  Napínavé súboje, dobrá nálada a zdravá rivalita dáva predpoklad, že aj v ďalších ročníkoch bude turnaj pokračovať.

   

 • KNIŽNÝ VŠEVEDKO

  Blahoželáme Miškovi Rzeszotovi (5. A), ktorý úspešne nadviazal na víťazstvá našich žiačok v predchádzajúcich rokoch a obsadil opäť 1. miesto vo veľmi silnej konkurencii. yes

 • EXKURZIA DO PEKÁRNE

  16. 10. 2014

  Dňa 16.10.2014  žiaci 6. a 7.ročníka poodhalili tajomstvá výroby chleba a iných pekárenských výrobkov v pekárni  Lippek v Liptovskom Mikuláši. Naši sprievodcovia nás oboznámili so základnými výrobnými postupmi jednotlivých produktov. Zmorení teplom od pecí nám padol vhod čerstvo upečený rožok.  Doteraz sme nepoznali  jeho pravú vôňu a chrumkavosť. Väčšina z nás ochutnala aj sladké plnky - tvarohovú, makovú , orechovú či jablkovú. Omámení vôňami sme sa natešene rozbehli do predajne a nakúpili si  slané a sladké dobroty a potom sa vrátili domov.

 • EXKURZIA ŽIAKOV NA FARMU

  14. 10. 2014

  Žiaci 4. a 5.ročníka sa dňa 14.10.2014 zúčastnili exkurzie na ovčej farme v obci Pružina ( okr. Považská Bystrica) . Na začiatku sa naši žiaci oboznámili s výrobou ovčích výrobkov.  Po malej ochutnávke  – syra a žinčice nasledovala prehliadka farmy. Najväčšiu radosť však zažili s malými jahniatkami, medzi ktorými sa mohli voľne rozpŕchnuť. Po nákupe syrov, žinčice či jogurtov  sa s plnými taškami vrátili domov.

 • PLAVECKÝ VÝCVIK TRETIAKOV 2014

           

  V dňoch 13. - 17.10.2014 sa žiaci 3.A a 3.B zúčastnili plaveckého výcviku na ZŠ Žilina, Martinská ul. Už po prvých dvoch dňoch výcviku bolo vidieť prvé úspechy našich malých plavcov. O inštruktorov výcviku sa postarala ZŠ Martinská, pedagogický doprovod uskutočnili Mgr. Kučerová a Mgr. Jacková.

  Dopravu zabezpečila naša škola minibusom, cestovné bolo uhradené z rozpočtu školy

   

 • KRIŽOVATKY VLASTNÝCH CIEST

  9. 10. 2014

  Za finančného prispenia Rady rodičov sa naši žiaci  zúčastnili Multimediálneho antidiskriminačno-motivačného koncertu KRIŽOVATKY VLASTNÝCH CIEST, ktorý je ďalším pokračovaním série úspešných multimediálnych antidiskriminačných výchovných koncertov z tvorivej dielne Umeleckej spoločnosti LETart production. Program za pomoci melodickej rockovej hudby, pozitívnych textov, kvalitných hudobných a motivačných výkonov umelcov, priniesol neobvyklý pohľad na otázky diskriminácie, rasizmu a šikanovania. Spolu so žiakmi sa v programe snažili umelci nájsť východiská, postoje a cesty, ktoré na našich životných križovatkách určia náš ďalší osud.

  Ako sa rozhodnúť? Byť in či out? Ktorú cestu si vybrať? Pre nás dospelých je to jasné, ale čo teenageri?

  Byť in znamená v dnešnej dobe bulvárnych médií byť primerane drzý, arogantne sebavedomý, manažérsky dravý, so schopnosťou privlastňovať si plody práce poctivého človeka… Táto cesta naoko dostatočne, no našťastie len dočasne nahrádza pravé ľudské hodnoty. Jej začiatok môže byť lákavý, zdá sa byť rovná a bez prekážok, no na jej konci platia vysoké clá a mýta, ktoré bude musieť zaplatiť každý, kto si ju vyberie.

  Byť out u mladých znamená byť empatický, ľudský, pravdovravný, veriť v ľudské dobro, pomáhať iným, byť rozhľadený a vzdelaný človek… Táto cesta je v dnešnej dobe vedľajšou cestou III. triedy, ktorá nevedie k lesku mrakodrapov a médií, na jej konci nie je krátkodobé výslnie, ale normálny, čestný život s tou najvyššou hodnotou - láskou, rodinou a množstvom priateľov.

  Práve tieto ľudské, pozitívne hodnoty v prrograme vyzdvihujeme na najvyšší piedestál. Naopak, šikanovanie, cyberbullying, rasizmus, ohováranie, klamstvo či intolerancia sú v programe prezentované ako etické dno. Predstavenie v podaní profesionálnych hudobníkov využíva vizuálnu silu prepracovanej zadnej projekcie s rozmermi 3 x 4 m, ktorá umocňuje tému programu. Motivačné slovo moderátora, bubeníka a speváka Romana Nadányiho, ktorý ľudsky a nenásilne poukazuje na pálčivé témy programu, mladého diváka zaujme a donúti k zamysleniu. Melodické rockové piesne v podaní talentovaného speváka a gitaristu Roberta Šimka, a basového gitaristu Jozefa Bitteru, navodia neopakovateľnú atmosféru, ktorá udrží divákov v dobrej nálade počas celého koncertu. Títo traja špičkoví umelci sú už dlhodobo zárukou najvyššej kvality po hudobnej i po motivačnej stránke.

  Autorom programu je Mgr. Boris Lettrich, spevák skupiny AYA.

  41-krizovatky-vlastnych-ciest.pdf

 • ÚČELOVÉ CVIČENIE NA OCHRANU ČLOVEKA A PRÍRODY A CVIČENIE V PRÍRODE

  8. 10. 2014

            sa pre žiakov II. supňa ZŠ uskutočnilo dňa 25.09. 2014 (teoretická časť) a praktická časť  z dôvodu nepriaznivého počasia bola presunutá na utorok 30.10.2014. Žiaci si teoreticky aj prakticky precvičili úlohy vyplývajúce z učebných osnov. Zároveň sa cvičenia v prírode zúčastnili aj žiaci I. stupňa naej školy.

 • NÁVŠTEVA MINIZOO CVČ ŽILINA

  3. 10. 2014

   Dňa 3.10.2014 navštívili naši tretiaci MINIZOO v CVČ Žilina. Pán Štolfa im odborným výkladom sprostredkoval poznatky o živočíchoch, ktoré v MINIZOO chovajú.

  Žiaci sa zaujímali najmä o hady, chceli si ich chytiť, dokonca ich mali aj na rukách. Ako suvenír si priniesli do školy hadie lieno. Na oplátku priniesli pre zvieratká ovocie, oriešky, suché pečivo a nachytanú živú potravu.

 • TRÉNING NA DOPRAVNOM IHRISKU

  8. 9. 2014

   V dňoch 8. - 11.09.2014 sa zúčastnili žiaci I. stupňa (postupne štvrtáci, tretiaci, druháci a prváci) praktického výcviku na detskom dopravnom ihrisku v Žiline na Vlčincoch, kde si prakticky preskúšali teoretické vedomosti z dopravnej výchovy, ktorú preberali v škole. Pre žiakov to bol veľký zážitok, odnášali si skvelé dojmy a najmä chválili prístup tety policajtky, ktorá výcvik riadila.

  Aj počasie nám prialo - ihneď po skončení výcviku prvákov začalo pršať.

  Doprava tam a späť bola zabezpečená mikrobusom z rozpočtu školy

  .

 • SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2014 - 15

  2. 9. 2014

    Podobne, ako ukončenie, tak aj začiatok nového školského roka začal dobrovoľnou účasťou žiakov školy a ich rodičov na s. omši v kostole sv. Mikuláša vo Višňovom, ktorú celebroval p. vikár Bagin.

  Potom nasledovala oficiálna časť otvorenia v telocvični - štátnou hymnou, príhovorom riaditeľa školy, ktorý privítal hostí, samozrejme všetkých žiakov, rodičov, ale najmä prváčikov. Predstavil jednotlivých triednych učiteľov a zaželal žiakom úspešný školský rok a pedagógom veľa tvorivých síl a pedagogického kumštu v novom školskom roku. Potom sa žiakom a rodičom prihovorili hostia - p. starostka, predsedníčka Rady školy a p. vikár. Po slávnostnej časti sa žiaci pod vedením triednych učiteľov odobrali do tried, kde dostali rozvrh hodín a pokyny k začiatku školského roka.

 • BRIGÁDA NA DETSKOM IHRISKU

  28. 8. 2014

    Nakoľko pri úpravách detského ihriska bolo počasie viac ako nevľúdne, a počasie sa umúdrilo až posledný pracovný deň pred začiatkom školského roka, bolo potrebné pokosiť a pohrabať pokosenú trávu na ihrisku. Do hrabania a odvážania sa zapojili dobrovoľníci z radov zamestnancov ZŠ s MŠ, Višňové 446.

 • UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2013 - 14

  27. 6. 2014

    Tohtoročné ukončenie školského roka začalo netradične - poďakovaním a sv omšou v kostole sv. Mikuláša vo Višňovom za účasti celej školy, ale aj občanov Višňového. Potom pokračovalo v telocvični príhovorom riaditeľa školy a príhovormi hostí - starostky obce - p. Marty Brezovskej, predsedníčky Rady školy - p. Marcely Halaganovej a p. vikára - Jozefa Bagina. Záver slávnost patril našim odchádzajúcim deviatakom (viď. fotoalbum)

 • FUTBALOVÝ TURNAJ "O POHÁR PREDSEDU ŽSK"

  12. 6. 2014

     IV. ročník turnaja o PUTOVNÝ POHÁR PREDSEDU ŽILINSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA tento rok organizovala naša Rada rodičov. Za prítomnosti starostky obce - p. Marty Brezovskej a predsedníčky Rady rodičov - JUDr. Marcely Halagánovej, reprezentanti  štyroch škôl urputne zápolili o túto trofej. Prvé miesto o skóre získali žiaci zo Stráňav pred domácim Višňovým.

  Výsledky:

  1. miesto:  ZŠ s MŠ, Stráňavy             

  2. miesto:  ZŠ s MŠ, Višňové              

  3. miesto:  ZŠ s MŠ, Rosina                         

  4. miesto:  ZŠ s MŠ, Žilina - Trnové            

  Najlepším strelcom sa stal Erik Gajdoš zo Stráňav, najlepším hráčom v poli bol vyhlásený Andrej Martinčo z Rosiny a najlepším brankárom sa stal Marcel Barčiak z Višňového.

  Starostka obce udelila diplom aj najlepšiemu obrancovi turnaja - Norbertovi Oravcovi z Višňového.

 • CIRKUS JACKO

  6. 6. 2014

  Už po druhýkrát navštívili našu školu umelci  z Cirkusu JACKO z Ukrajiny.

 • MOTÝLIA ZÁHRADA

     "VÝVIN MOTÝĽOV V PRIAMOM PRENOSE..."

  V termíne od 15. apríla do 4. júna pozorovali priamo v triedach naši predškoláci z MŠ a piataci a šiestaci ZŠ dokonalú premenu hmyzu - vývin motýľov od maličkej húseničky, cez veľkú húsenicu, kuklu a dospelého motýľa v zariadení "MOTÝLIA ZÁHRADA". Je rozdiel naučiť sa to z knihy alebo vidieť tento zázračný proces premeny nevábnej húsenice na krásneho motýľa "v priamom prenose". Túto možnosť mali aj deti a žiaci našej školy.

  Vypustenie dospelých motýľov do prírody uskutočnili 4.júna 2014. Z celého procesu si môžete pozrieť fotodokumentáciu.

   

 • DEŇ DETÍ AKÝ TU EŠTE NEBOL...

  3. 6. 2014

  laughNapriek tomu, že nám počasie veľmi neprialo, DEŇ DETÍ sa vydaril!!! laugh

  ...a bol ukážkový...

  Začalo to všetko v kostole. Za prítomnosti všetkých žiakov školy a detí MŠ p. vikár Bagin príhovorom a motlitbou otvoril podujatie. V kostole sa predstavili aj naši tretiaci svojimi pesničkami, ktoré si nacvičili na prvé sväté prijímanie.

  Pred kostolom nás už vítali disneyovské postavičky, ktoré nás odviedli do areálu školy. Tu si žiaci ZŠ a deti MŠ pod vedením svojich pedagógov mohli vybrať: nafukovací hrad, obrovská kĺzačka a pohyblivý býk v telocvični, streľba z pušky a z luku na cieľ na futbalovom ihrisku, ukážka výcviku záchranárskych psov, ukážka veteránov alebo ukážky techniky 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny a tiež TV Markíza.

  K tomu bohaté občerstvenie - pečené špekačky, zeleninové misy, kroasany, guláš a teplý čaj, ktorý prišiel v daždivom počasí vhod.

  Celé podujatie sprevádzala hudba DJ Richarda Romančíka. Na záver čakala na všetkých žiakov a deti veľká čokoláda.

  Poďakovanie patrí Rade rodičov na čele s JUDr. Halaganovou za organizáciu a financovanie celého podujatia, p. vikárovi za duchovnú motiváciu, p. starostke za príspevok na čokolády a povolenie telocvične na nafukovacie atrakcie, členom 5. pluku špeciálneho určenia a sponzorom - Pekáreň Ďuroška, Autoservis Miklo s r.o., DJ Richard Romančík, p. Laurenčík (psy).

  Vśetci sa už tešíme na budúci ročník.

   

 • FUTBALOVÉ TURNAJE

  29.04.2014 DÔVERA - ŠKOLSKÝ POHÁR SFZ - Majstrovstvá okresu v malom futbale žiakov - ZŠ Žilina, Nám. mladosti

  Školu reprezentovali: F. ČIBENKA,  Š. GALČEK,  M. PAURÍK, M. POLÁČEK,  T. TURJAK, L. VRAŇAN, 6.A, M. PEŠKO, 5.A.

  Umiestnenie: Postupová súťaž - v skupine 3. miesto - bez postupu.

    7.05.2014 Futbalový turnaj LIETAVA

  Umiestnenie: 4. miesto

  Školu reprezentovali: F. ČIBENKA,  Š. GALČEK,  M. POLÁČEK,  6.A, M. BARČIAK,  L. VALO, 7.A,  Š. ĎURANA, M. KONÁRIK,  R. MAJTÁN, 8.A, A. CHUPÁŇ, P. KUBICA, N. ORAVEC, P. PLAVÝ, L. SVENTEK, 9.A.

  14.05.2014 JEDNOTA FUTBAL CUP - Majstrovstvá okresu v malom futbale žiakov - ZŠ Žilina, Nám. mladosti

  Umiestnenie: Postupová súťaž - v skupine 4. miesto - bez postupu.

  Školu reprezentovali: M. BARČIAK, 7.A,  Š. ĎURANA, M. KONÁRIK,  R. MAJTÁN, 8.A, P. KUBICA, N. ORAVEC, P. PLAVÝ, 9.A.

 • BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA, ktg. D - okresné kolo - projektová časť

  15. 5. 2014

  Výsledky:

  1. miesto: Tomáš Turjak, 6.A  - Projekt SEPARÁCIA A RECYKLÁCIA ODPADU

  2. miesto: Adam Hlubina, 6.A - Projekt FAJČENIE NA NAŠEJ ŠKOLE

  yes BLAHOŽELÁME! yes
   

 • BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA, ktg. E - POZNAJ A CHRÁŇ - okresné kolo

  16. 4. 2014

  Umiestnenie našich žiakov:

  - odbor zoológia:

    4. miesto: Nikola Hlubinová , 9.A

    8. miesto: Kristína Fürbergerová, 8.A

  11. miesto: Adrián Cetera, 9.A

  13. miesto: Diana Sluková, 9.A

  Všetci sa stali úspešnými riešiteľmi.

  - odbor geológia:

  4. miesto: Juraj Špánik, 9.A

  6. miesto: Adam Prostredný, 9.A

  7. miesto: Jakub Halagan, 8.A

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Višňové 446
  Višňové 446, 013 23 Višňové
 • Základná škola: +421 41 597 22 97
  Materská škola: +421 41 597 2186

Fotogaléria