Členovia Rady školy

 • Novoročné želanie

  Vážení kolegovia, zamestnanci školy, milí žiaci, rodičia

  Som veľmi rád, že sa Vám môžem v týchto prvých chvíľach nového roka 2015 prihovoriť ako nový riaditeľ ZŠ s MŠ Višňové.

  Stojíme na prahu nového roka s nádejou, že bude lepší a krajší ako rok predchádzajúci, ktorý sa práve skončil. Stalo sa už zvykom, že na začiatku nového roka si želáme navzájom šťastie, ktoré si každý predstavujeme inak. Prajeme si zdravie, pretože je potrebné k tomu, aby sme na našej ceste vpred mohli kráčať bez prekážok. Želáme si úspechy v osobnom živote, škole, medziľudských zťahoch a v neposlednom rade si prajeme lásku a úctu človeka k človeku.

  Všetkým vám zo srdca prajem, aby sa vám život v tomto roku naplnil šťastím, spokojnosťou a láskou. Nech sa každému z Vás vo vašom srdci rozrastá radosť, ktorá bude slúžiť všetkým ľudom dobrej vôle.

                                                                                       riaditeľ: Mgr. Ján Šimko

 • Detský karneval

 • Zápis detí do 1. ročníka

  Zápis detí do 1. ročníka základnej školy sa uskutoční 23.1.2015 (piatok) od 14.00 do 18.00 v budove školy pre deti narodené do 31. augusta 2009 (vrátane) a staršie.

  Rodičia v sprievode detí so sebou prinesú:

  •  rodný list dieťaťa
  •  občiansky preukaz zákonného zástupcu
  •  10,- € na zakúpenie školských pomôcok
 • Deň otvorených dverí pre rodičov

  Vážení rodičia.Klikni pre zväčšenie

  Srdečne Vás pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, ktorý sa uskutoční 21.januára 2015 (streda) v našej škole. Budete mať možnosť zúčastniť sa vyučovacích hodín podľa vlastného výberu, pozrieť si správanie našich žiakov a detí počas prestávok a porozprávať sa s učiteľmi.                                                                                                                                                                      Klikni na obrázok

 • Čo robíme v zime v ŠKD ?

  V ŠKD nám je aj cez pochmúrne zimné  počasie veselo. Je nás veľa a sme všetci dobrí kamaráti. Snažíme si spríjemniť čas po vyučovaní všelijakými zaujímavými aktivitami. Najradšej však chodíme na čerstvý vzduch na ihrisko odkiaľ vidíme naše krásne višňovské hory, a tam sa hráme do sýtosti. Máme však aj mnoho ďalších aktivít, ktoré nás tešia. Radi si zaspievame a zatancujeme. Rozprávame sa o zaujímavých veciach z každodenného života, ale aj o vede a technike. Pre našich milých rodinných príslušníkov sme si s usilovnosťou a láskou pripravovali darčeky, vianočné piesne a krátky program formou Vianočnej besiedky, ktorá sa uskutočnila dňa 12. 12. 2014 o 14:30 hod. v budove našej školy vo Višňovom. Rodičia boli na nás pyšní a my sme mali dobrý pocit, že sme niekomu v advente urobili radosť.      

  V adventnom období sme si skrášlili prostredie triedy a chodby, ozdobili sme si vianočné stromčeky. Vianočné ozdoby sme si samozrejme vyrobili sami. Adventný veniec, na ktorom sme netrpezlivo zapaľovali každý týždeň sviečky a čakali sme na Vianoce sme si tiež vyrobili svojpomocne z napadaných konárikov z vŕby za školským ihriskom. Celé to krásne  obdobie sme si deň čo deň vytvárali niečo nové, krásne a vianočné. Urobili sme však radosť aj ľuďom starším a osamelým, ktorým sme pripravili malý darček - anjelikov pre šťastie na ich milé posedenie pred Vianocami. Naša aktivita v ŠKD bola organizovaná tak, aby sme sa cítili príjemne a užitočne. A prišiel vytúžený čas vianočných prázdnin. Cez prázdniny sme oddychovali a trošku sa aj pohrali s rodičmi na snehu a šup, šup znova do školských lavíc. Sniežik nám však zostal a my sme sa po vyučovaní mohli vyšantiť na ihrisku. Postavili sme si snehového medveďa aj snehuliakov, pošmýkali sme sa na lopároch z briežku a stále veríme, že nám Perinbaba ešte nasneží, aby nám bolo príjemne a veselo v ŠKD po celú zimu.

 • O POHÁR STAROSTKY VO VYBÍJANEJ DIEVČAT

  28. 10. 2014

     Až v 3. ročníku turnaja vo vybíjanej dievčat  " O POHÁR STAROSTKY" sa podarilo zvíťaziť našim družstvám v oboch kategóriách - mladšie a staršie žiačky. O prvenstvo súťažilo po 5 družstiev v každej kategórii. O občerstvenie sa postarala Rada rodičov pri ZŠ s MŠ, Višňové, za čo jej úprimne ďakujeme.

  Výsledky:

  Mladšie žiačky: (5. - 7. ročník)

  1. ZŠ s MŠ Višňové I.

  2. ZŠ Strečno

  3. ZŠ s MŠ Rosina

  4. ZŠ Lietava

  5. ZŠ s MŠ Višňové 2

  Staršie žiačky: (8. - 9. ročník)

  1. ZŠ s MŠ Višňové

  2. ZŠ Turie

  3. ZŠ Strečno

  4. ZŠ s MŠ Rosina

  5. ZŠ Lietava

  Napínavé súboje, dobrá nálada a zdravá rivalita dáva predpoklad, že aj v ďalších ročníkoch bude turnaj pokračovať.

   

 • KNIŽNÝ VŠEVEDKO

  Blahoželáme Miškovi Rzeszotovi (5. A), ktorý úspešne nadviazal na víťazstvá našich žiačok v predchádzajúcich rokoch a obsadil opäť 1. miesto vo veľmi silnej konkurencii. yes

 • EXKURZIA DO PEKÁRNE

  16. 10. 2014

  Dňa 16.10.2014  žiaci 6. a 7.ročníka poodhalili tajomstvá výroby chleba a iných pekárenských výrobkov v pekárni  Lippek v Liptovskom Mikuláši. Naši sprievodcovia nás oboznámili so základnými výrobnými postupmi jednotlivých produktov. Zmorení teplom od pecí nám padol vhod čerstvo upečený rožok.  Doteraz sme nepoznali  jeho pravú vôňu a chrumkavosť. Väčšina z nás ochutnala aj sladké plnky - tvarohovú, makovú , orechovú či jablkovú. Omámení vôňami sme sa natešene rozbehli do predajne a nakúpili si  slané a sladké dobroty a potom sa vrátili domov.

 • EXKURZIA ŽIAKOV NA FARMU

  14. 10. 2014

  Žiaci 4. a 5.ročníka sa dňa 14.10.2014 zúčastnili exkurzie na ovčej farme v obci Pružina ( okr. Považská Bystrica) . Na začiatku sa naši žiaci oboznámili s výrobou ovčích výrobkov.  Po malej ochutnávke  – syra a žinčice nasledovala prehliadka farmy. Najväčšiu radosť však zažili s malými jahniatkami, medzi ktorými sa mohli voľne rozpŕchnuť. Po nákupe syrov, žinčice či jogurtov  sa s plnými taškami vrátili domov.

 • PLAVECKÝ VÝCVIK TRETIAKOV 2014

           

  V dňoch 13. - 17.10.2014 sa žiaci 3.A a 3.B zúčastnili plaveckého výcviku na ZŠ Žilina, Martinská ul. Už po prvých dvoch dňoch výcviku bolo vidieť prvé úspechy našich malých plavcov. O inštruktorov výcviku sa postarala ZŠ Martinská, pedagogický doprovod uskutočnili Mgr. Kučerová a Mgr. Jacková.

  Dopravu zabezpečila naša škola minibusom, cestovné bolo uhradené z rozpočtu školy

   

 • KRIŽOVATKY VLASTNÝCH CIEST

  9. 10. 2014

  Za finančného prispenia Rady rodičov sa naši žiaci  zúčastnili Multimediálneho antidiskriminačno-motivačného koncertu KRIŽOVATKY VLASTNÝCH CIEST, ktorý je ďalším pokračovaním série úspešných multimediálnych antidiskriminačných výchovných koncertov z tvorivej dielne Umeleckej spoločnosti LETart production. Program za pomoci melodickej rockovej hudby, pozitívnych textov, kvalitných hudobných a motivačných výkonov umelcov, priniesol neobvyklý pohľad na otázky diskriminácie, rasizmu a šikanovania. Spolu so žiakmi sa v programe snažili umelci nájsť východiská, postoje a cesty, ktoré na našich životných križovatkách určia náš ďalší osud.

  Ako sa rozhodnúť? Byť in či out? Ktorú cestu si vybrať? Pre nás dospelých je to jasné, ale čo teenageri?

  Byť in znamená v dnešnej dobe bulvárnych médií byť primerane drzý, arogantne sebavedomý, manažérsky dravý, so schopnosťou privlastňovať si plody práce poctivého človeka… Táto cesta naoko dostatočne, no našťastie len dočasne nahrádza pravé ľudské hodnoty. Jej začiatok môže byť lákavý, zdá sa byť rovná a bez prekážok, no na jej konci platia vysoké clá a mýta, ktoré bude musieť zaplatiť každý, kto si ju vyberie.

  Byť out u mladých znamená byť empatický, ľudský, pravdovravný, veriť v ľudské dobro, pomáhať iným, byť rozhľadený a vzdelaný človek… Táto cesta je v dnešnej dobe vedľajšou cestou III. triedy, ktorá nevedie k lesku mrakodrapov a médií, na jej konci nie je krátkodobé výslnie, ale normálny, čestný život s tou najvyššou hodnotou - láskou, rodinou a množstvom priateľov.

  Práve tieto ľudské, pozitívne hodnoty v prrograme vyzdvihujeme na najvyšší piedestál. Naopak, šikanovanie, cyberbullying, rasizmus, ohováranie, klamstvo či intolerancia sú v programe prezentované ako etické dno. Predstavenie v podaní profesionálnych hudobníkov využíva vizuálnu silu prepracovanej zadnej projekcie s rozmermi 3 x 4 m, ktorá umocňuje tému programu. Motivačné slovo moderátora, bubeníka a speváka Romana Nadányiho, ktorý ľudsky a nenásilne poukazuje na pálčivé témy programu, mladého diváka zaujme a donúti k zamysleniu. Melodické rockové piesne v podaní talentovaného speváka a gitaristu Roberta Šimka, a basového gitaristu Jozefa Bitteru, navodia neopakovateľnú atmosféru, ktorá udrží divákov v dobrej nálade počas celého koncertu. Títo traja špičkoví umelci sú už dlhodobo zárukou najvyššej kvality po hudobnej i po motivačnej stránke.

  Autorom programu je Mgr. Boris Lettrich, spevák skupiny AYA.

  41-krizovatky-vlastnych-ciest.pdf

 • ÚČELOVÉ CVIČENIE NA OCHRANU ČLOVEKA A PRÍRODY A CVIČENIE V PRÍRODE

  8. 10. 2014

            sa pre žiakov II. supňa ZŠ uskutočnilo dňa 25.09. 2014 (teoretická časť) a praktická časť  z dôvodu nepriaznivého počasia bola presunutá na utorok 30.10.2014. Žiaci si teoreticky aj prakticky precvičili úlohy vyplývajúce z učebných osnov. Zároveň sa cvičenia v prírode zúčastnili aj žiaci I. stupňa naej školy.

 • NÁVŠTEVA MINIZOO CVČ ŽILINA

  3. 10. 2014

   Dňa 3.10.2014 navštívili naši tretiaci MINIZOO v CVČ Žilina. Pán Štolfa im odborným výkladom sprostredkoval poznatky o živočíchoch, ktoré v MINIZOO chovajú.

  Žiaci sa zaujímali najmä o hady, chceli si ich chytiť, dokonca ich mali aj na rukách. Ako suvenír si priniesli do školy hadie lieno. Na oplátku priniesli pre zvieratká ovocie, oriešky, suché pečivo a nachytanú živú potravu.

 • TRÉNING NA DOPRAVNOM IHRISKU

  8. 9. 2014

   V dňoch 8. - 11.09.2014 sa zúčastnili žiaci I. stupňa (postupne štvrtáci, tretiaci, druháci a prváci) praktického výcviku na detskom dopravnom ihrisku v Žiline na Vlčincoch, kde si prakticky preskúšali teoretické vedomosti z dopravnej výchovy, ktorú preberali v škole. Pre žiakov to bol veľký zážitok, odnášali si skvelé dojmy a najmä chválili prístup tety policajtky, ktorá výcvik riadila.

  Aj počasie nám prialo - ihneď po skončení výcviku prvákov začalo pršať.

  Doprava tam a späť bola zabezpečená mikrobusom z rozpočtu školy

  .

 • SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2014 - 15

  2. 9. 2014

    Podobne, ako ukončenie, tak aj začiatok nového školského roka začal dobrovoľnou účasťou žiakov školy a ich rodičov na s. omši v kostole sv. Mikuláša vo Višňovom, ktorú celebroval p. vikár Bagin.

  Potom nasledovala oficiálna časť otvorenia v telocvični - štátnou hymnou, príhovorom riaditeľa školy, ktorý privítal hostí, samozrejme všetkých žiakov, rodičov, ale najmä prváčikov. Predstavil jednotlivých triednych učiteľov a zaželal žiakom úspešný školský rok a pedagógom veľa tvorivých síl a pedagogického kumštu v novom školskom roku. Potom sa žiakom a rodičom prihovorili hostia - p. starostka, predsedníčka Rady školy a p. vikár. Po slávnostnej časti sa žiaci pod vedením triednych učiteľov odobrali do tried, kde dostali rozvrh hodín a pokyny k začiatku školského roka.

 • BRIGÁDA NA DETSKOM IHRISKU

  28. 8. 2014

    Nakoľko pri úpravách detského ihriska bolo počasie viac ako nevľúdne, a počasie sa umúdrilo až posledný pracovný deň pred začiatkom školského roka, bolo potrebné pokosiť a pohrabať pokosenú trávu na ihrisku. Do hrabania a odvážania sa zapojili dobrovoľníci z radov zamestnancov ZŠ s MŠ, Višňové 446.

 • UKONČENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2013 - 14

  27. 6. 2014

    Tohtoročné ukončenie školského roka začalo netradične - poďakovaním a sv omšou v kostole sv. Mikuláša vo Višňovom za účasti celej školy, ale aj občanov Višňového. Potom pokračovalo v telocvični príhovorom riaditeľa školy a príhovormi hostí - starostky obce - p. Marty Brezovskej, predsedníčky Rady školy - p. Marcely Halaganovej a p. vikára - Jozefa Bagina. Záver slávnost patril našim odchádzajúcim deviatakom (viď. fotoalbum)

 • FUTBALOVÝ TURNAJ "O POHÁR PREDSEDU ŽSK"

  12. 6. 2014

     IV. ročník turnaja o PUTOVNÝ POHÁR PREDSEDU ŽILINSKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA tento rok organizovala naša Rada rodičov. Za prítomnosti starostky obce - p. Marty Brezovskej a predsedníčky Rady rodičov - JUDr. Marcely Halagánovej, reprezentanti  štyroch škôl urputne zápolili o túto trofej. Prvé miesto o skóre získali žiaci zo Stráňav pred domácim Višňovým.

  Výsledky:

  1. miesto:  ZŠ s MŠ, Stráňavy             

  2. miesto:  ZŠ s MŠ, Višňové              

  3. miesto:  ZŠ s MŠ, Rosina                         

  4. miesto:  ZŠ s MŠ, Žilina - Trnové            

  Najlepším strelcom sa stal Erik Gajdoš zo Stráňav, najlepším hráčom v poli bol vyhlásený Andrej Martinčo z Rosiny a najlepším brankárom sa stal Marcel Barčiak z Višňového.

  Starostka obce udelila diplom aj najlepšiemu obrancovi turnaja - Norbertovi Oravcovi z Višňového.

 • CIRKUS JACKO

  6. 6. 2014

  Už po druhýkrát navštívili našu školu umelci  z Cirkusu JACKO z Ukrajiny.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Višňové 446
  Višňové 446, 013 23 Višňové
 • Základná škola: +421 41 597 22 97
  Materská škola: +421 41 597 2186

Fotogaléria