Členovia Rady školy

 • Hodina pre Zem

  Hodina Zeme v roku 2015 pripadá na sobotu 28. marca v čase od 20.30 do 21.30 hod.

        Každoročne sa milióny ľudí z celého sveta zapájajú do celosvetovej kampane Hodina Zeme.  Nezáleží na tom, či ste jednotlivec alebo komunita ľudí. Svojím činom môžete inšpirovať ľudí vo Vašom okolí a poukázať na dôležitosť ochrany životného prostredia.

         Hodina Zeme je posolstvom nádeje a činu, pričom toto posolstvo nie je len o zhasínaní svetiel na hodinu raz za rok. Predstavte si, čo dokážeme, ak budeme konať spoločne a staneme sa zodpovednými ľuďmi. Nielen počas jednej hodiny, ale počas celého roka.   

        Aj my sa pripájame k tomuto projektu.  Dovoľujeme si osloviť aj Vás.

  Čo môžete urobiť?

  1. Informujte o akcii svojich kamarátov, príbuzných a známych. Požiadajte ich, aby v daný deň a danú hodinu zhasli svetlo vo svojich domácnostiach v čase od 20.30 do 21.30 hod.

  2. Dajte verejne najavo, že ste podporovateľom Hodiny Zeme. Posolstvo o tomto projekte pošlite ďalej, nenechávajte si ho pre seba! 

  Za šírenie posolstva a zapojenie sa do tohto projektu ďakujeme!

  Deti ŠKD

  ZŠ s MŠ, Višňové 446

         

  V prípade, že zdokumentujete uvedenú hodinu vo vašej rodine, pošlite fotku na mail: olga.paurova@gmail.com

 • Svetový deň vody

  20. marca 2015 sme si v škole pripomenuli Svetový deň vody, ktorý pripadá na 22.3.2015. Pri tejto príležitosti sa konali mnohé zaujímavé aktivity. Všetci učitelia i žiaci prišli do školy oblečení v modrom a ako nápoj si priniesli čistú vodu. Žiaci si vyzdobili triedy na tému voda. Vyučovacie hodiny z jednotlivých predmetov sa niesli v duchu dôležitosti vody pre existenciu života na zemi, jej šetrenia a jej ochrana pred znečistením. Do bodovania tried aj jednotlivcov boli okrem oblečenia a fľaše vody zahrnuté aj výzdoba triedy, kvíz a pexeso o vode, či výtvarné práce a fotografie s tematikou vody. 10 najkrajších fotografií a 14 výkresov postúpilo do finále, v ktorom mohli všetci hlasovať za svojho favorita. 

  Žiačky 8.A triedy predvádzali zaujímavé pokusy s vodou pred žiakmi z jednotlivých tried, ktoré si mohli žiaci aj vyskúšať. 

  Aj naši predškoláci si pripomenuli Svetový deň vody. Celý týždeň sa oboznamovali so spôsobom ochrany a šetrenia vodných zdrojov, hrali sa s vodou, bádali, robili pokusy.

  V tento slnečný deň sme tiež projekčnou metódou pozorovali čiastočné zatmenie Slnka.

  O vode sme sa dozvedeli mnoho zaujímavostí a viac si uvedomili jej dôležitosť pre nás všetkých a pre život na Zemi.

  Bodkou za týmto príjemným dňom bolo spoločné fotografovanie v tvare kvapky vody.

  V tento deň sme sa všetci spolu zabavili, odreagovali a odchádzali domov s príjemným pocitom.

  Foto

 • Predškoláci v krajskej Knižnici v Žiline

  Keďže je marec- mesiac knihy, dňa 24.3. 2015 naši predškoláci navštívili Krajskú knižnicu v Žiline. Hravou formou sa zoznámili s rozprávkovým príbehom, prezreli si knihy a celú knižnicu.

  Foto

 • Naši malí hvezdári

  9.3. 2015 navštívili predškoláci hvezdáreň a observatórium v Žiline. Upevnili si už získané vedomosti o Slnečnej sústave a hravou formou sa oboznámili s prácou ľudí vo hvezdárňach a observatóriách.

  Foto

 • Úspechy našich žiakov

  Srdečne blahoželáme

  Dňa 11. februára sa naša škola zúčastnila na majstrovstvách okresu družstiev v stolnom tenise. Súťaž sa uskutočnila v športovej hale ZŠ Námestie mladosti v Žiline.
  Naše družstvo v zložení:  Martin Badura       5. A
                                          
  Norbert Jánoš       5. A
      Foto                             
  Marek Šmidovič    4. A
                                           
  Martin Peško         6. A

  Po víťazstvách v skupine nad ZŠ Limbová a ZŠ Gorazda postúpilo  do finálovej skupiny, kde  zvíťazilo nad ZŠ Karpatská a ZŠ Lietava a stalo sa majstrom okresu.

  Výsledky:           ZŠ s MŠ Višňové – ZŠ Limbová          4 : 0
                            
  ZŠ s MŠ Višňové – ZŠ Gorazda          3 : 1
                            
  ZŠ s MŠ Višňové – ZŠ Karpatská        3 : 1
                            
  ZŠ s MŠ Višňové – ZŠ Lietava            3 : 1


  N i n k a  K u r t o v á, žiačka VI.A, získala 2. miesto v okresnom kole dejepisnej olympiády v školskom roku 2014/2015.


  Výsledková listina okresného kola BiOLOGICKEJ_OLYMPIÁDY
  Rosincová Natália - 1. miesto
  Pappová Nikola     - 2. miesto

 • Oznámenie o prijímaní žiadostí do materskej školy

        Oznámenie                                           Prihláška

 • Obnovená prevádzka materskej školy

  Prevádzka materskej školy bude obnovená dňa 10.2.2015 (utorok).

   

   

  Z dôvodu nárastu chorobnosti detí v MŠ, Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Žiline nariaďil prerušenie jej prevádzky.

  MŠ  bude zatvorená v čase od 4.2.2015 až do 9.2.2015. Otvorená bude dňa 10.2.2015.
   

 • Zápis detí do 1. ročníka

  Dňa 23. 1. 2015 sa konal na našej škole slávnostný zápis predškolákov do 1. ročníka na školský rok 2015/2016. Deti prichádzali do školy v sprievode rodičov, kde ich pani učiteľky hravou formou vyskúšali, či dozreli na to, aby v septembri zasadli do školských lavíc. Pre budúcich prváčikov boli okrem pamätných listov pripravené aj krásne darčeky, ktoré im pripravili žiaci našej školy. Do prvého ročníka sa zapísalo spolu 23 detí.

  Milí naši budúci prváci, veľmi sa na vás tešíme!

 • Škôlkari na návšteve u prvákov

  Deň 19.1. 2015 bol pre žiakov 1.B veľmi náročný. Navštívili ich škôlkari, ktorí budú prváčikmi a v piatok 23.1. ich na našej škole čakal zápis. Prišli sa pozrieť ako prebieha vyučovacia hodina a čo všetko sa už žiaci 1.B triedy za prvý polrok naučili. Predviedli svoje znalosti z čítania, písania, matematiky, ale aj svoje spevácke umenie. Deti zo škôlky pozorne počúvali a sledovali, čo už terajší prváci vedia. Boli naozaj skvelí.

 • Detský karneval

 • Zápis detí do 1. ročníka

  Zápis detí do 1. ročníka základnej školy sa uskutoční 23.1.2015 (piatok) od 14.00 do 18.00 v budove školy pre deti narodené do 31. augusta 2009 (vrátane) a staršie.

  Rodičia v sprievode detí so sebou prinesú:

  •  rodný list dieťaťa
  •  občiansky preukaz zákonného zástupcu
  •  10,- € na zakúpenie školských pomôcok
 • Deň otvorených dverí pre rodičov

  Vážení rodičia.                                          FotoKlikni pre zväčšenie

  Srdečne Vás pozývame na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ, ktorý sa uskutoční 21.januára 2015 (streda) v našej škole. Budete mať možnosť zúčastniť sa vyučovacích hodín podľa vlastného výberu, pozrieť si správanie našich žiakov a detí počas prestávok a porozprávať sa s učiteľmi.                                                                                                                                                                      Klikni na obrázok

 • Čo robíme v zime v ŠKD ?

  V ŠKD nám je aj cez pochmúrne zimné  počasie veselo. Je nás veľa a sme všetci dobrí kamaráti. Snažíme si spríjemniť čas po vyučovaní všelijakými zaujímavými aktivitami. Najradšej však chodíme na čerstvý vzduch na ihrisko odkiaľ vidíme naše krásne višňovské hory, a tam sa hráme do sýtosti. Máme však aj mnoho ďalších aktivít, ktoré nás tešia. Radi si zaspievame a zatancujeme. Rozprávame sa o zaujímavých veciach z každodenného života, ale aj o vede a technike. Pre našich milých rodinných príslušníkov sme si s usilovnosťou a láskou pripravovali darčeky, vianočné piesne a krátky program formou Vianočnej besiedky, ktorá sa uskutočnila dňa 12. 12. 2014 o 14:30 hod. v budove našej školy vo Višňovom. Rodičia boli na nás pyšní a my sme mali dobrý pocit, že sme niekomu v advente urobili radosť.      

  V adventnom období sme si skrášlili prostredie triedy a chodby, ozdobili sme si vianočné stromčeky. Vianočné ozdoby sme si samozrejme vyrobili sami. Adventný veniec, na ktorom sme netrpezlivo zapaľovali každý týždeň sviečky a čakali sme na Vianoce sme si tiež vyrobili svojpomocne z napadaných konárikov z vŕby za školským ihriskom. Celé to krásne  obdobie sme si deň čo deň vytvárali niečo nové, krásne a vianočné. Urobili sme však radosť aj ľuďom starším a osamelým, ktorým sme pripravili malý darček - anjelikov pre šťastie na ich milé posedenie pred Vianocami. Naša aktivita v ŠKD bola organizovaná tak, aby sme sa cítili príjemne a užitočne. A prišiel vytúžený čas vianočných prázdnin. Cez prázdniny sme oddychovali a trošku sa aj pohrali s rodičmi na snehu a šup, šup znova do školských lavíc. Sniežik nám však zostal a my sme sa po vyučovaní mohli vyšantiť na ihrisku. Postavili sme si snehového medveďa aj snehuliakov, pošmýkali sme sa na lopároch z briežku a stále veríme, že nám Perinbaba ešte nasneží, aby nám bolo príjemne a veselo v ŠKD po celú zimu.

 • O POHÁR STAROSTKY VO VYBÍJANEJ DIEVČAT

  28. 10. 2014

     Až v 3. ročníku turnaja vo vybíjanej dievčat  " O POHÁR STAROSTKY" sa podarilo zvíťaziť našim družstvám v oboch kategóriách - mladšie a staršie žiačky. O prvenstvo súťažilo po 5 družstiev v každej kategórii. O občerstvenie sa postarala Rada rodičov pri ZŠ s MŠ, Višňové, za čo jej úprimne ďakujeme.

  Výsledky:

  Mladšie žiačky: (5. - 7. ročník)

  1. ZŠ s MŠ Višňové I.

  2. ZŠ Strečno

  3. ZŠ s MŠ Rosina

  4. ZŠ Lietava

  5. ZŠ s MŠ Višňové 2

  Staršie žiačky: (8. - 9. ročník)

  1. ZŠ s MŠ Višňové

  2. ZŠ Turie

  3. ZŠ Strečno

  4. ZŠ s MŠ Rosina

  5. ZŠ Lietava

  Napínavé súboje, dobrá nálada a zdravá rivalita dáva predpoklad, že aj v ďalších ročníkoch bude turnaj pokračovať.

   

 • KNIŽNÝ VŠEVEDKO

  Blahoželáme Miškovi Rzeszotovi (5. A), ktorý úspešne nadviazal na víťazstvá našich žiačok v predchádzajúcich rokoch a obsadil opäť 1. miesto vo veľmi silnej konkurencii. yes

 • EXKURZIA DO PEKÁRNE

  16. 10. 2014

  Dňa 16.10.2014  žiaci 6. a 7.ročníka poodhalili tajomstvá výroby chleba a iných pekárenských výrobkov v pekárni  Lippek v Liptovskom Mikuláši. Naši sprievodcovia nás oboznámili so základnými výrobnými postupmi jednotlivých produktov. Zmorení teplom od pecí nám padol vhod čerstvo upečený rožok.  Doteraz sme nepoznali  jeho pravú vôňu a chrumkavosť. Väčšina z nás ochutnala aj sladké plnky - tvarohovú, makovú , orechovú či jablkovú. Omámení vôňami sme sa natešene rozbehli do predajne a nakúpili si  slané a sladké dobroty a potom sa vrátili domov.

 • EXKURZIA ŽIAKOV NA FARMU

  14. 10. 2014

  Žiaci 4. a 5.ročníka sa dňa 14.10.2014 zúčastnili exkurzie na ovčej farme v obci Pružina ( okr. Považská Bystrica) . Na začiatku sa naši žiaci oboznámili s výrobou ovčích výrobkov.  Po malej ochutnávke  – syra a žinčice nasledovala prehliadka farmy. Najväčšiu radosť však zažili s malými jahniatkami, medzi ktorými sa mohli voľne rozpŕchnuť. Po nákupe syrov, žinčice či jogurtov  sa s plnými taškami vrátili domov.

 • PLAVECKÝ VÝCVIK TRETIAKOV 2014

           

  V dňoch 13. - 17.10.2014 sa žiaci 3.A a 3.B zúčastnili plaveckého výcviku na ZŠ Žilina, Martinská ul. Už po prvých dvoch dňoch výcviku bolo vidieť prvé úspechy našich malých plavcov. O inštruktorov výcviku sa postarala ZŠ Martinská, pedagogický doprovod uskutočnili Mgr. Kučerová a Mgr. Jacková.

  Dopravu zabezpečila naša škola minibusom, cestovné bolo uhradené z rozpočtu školy

   

 • KRIŽOVATKY VLASTNÝCH CIEST

  9. 10. 2014

  Za finančného prispenia Rady rodičov sa naši žiaci  zúčastnili Multimediálneho antidiskriminačno-motivačného koncertu KRIŽOVATKY VLASTNÝCH CIEST, ktorý je ďalším pokračovaním série úspešných multimediálnych antidiskriminačných výchovných koncertov z tvorivej dielne Umeleckej spoločnosti LETart production. Program za pomoci melodickej rockovej hudby, pozitívnych textov, kvalitných hudobných a motivačných výkonov umelcov, priniesol neobvyklý pohľad na otázky diskriminácie, rasizmu a šikanovania. Spolu so žiakmi sa v programe snažili umelci nájsť východiská, postoje a cesty, ktoré na našich životných križovatkách určia náš ďalší osud.

  Ako sa rozhodnúť? Byť in či out? Ktorú cestu si vybrať? Pre nás dospelých je to jasné, ale čo teenageri?

  Byť in znamená v dnešnej dobe bulvárnych médií byť primerane drzý, arogantne sebavedomý, manažérsky dravý, so schopnosťou privlastňovať si plody práce poctivého človeka… Táto cesta naoko dostatočne, no našťastie len dočasne nahrádza pravé ľudské hodnoty. Jej začiatok môže byť lákavý, zdá sa byť rovná a bez prekážok, no na jej konci platia vysoké clá a mýta, ktoré bude musieť zaplatiť každý, kto si ju vyberie.

  Byť out u mladých znamená byť empatický, ľudský, pravdovravný, veriť v ľudské dobro, pomáhať iným, byť rozhľadený a vzdelaný človek… Táto cesta je v dnešnej dobe vedľajšou cestou III. triedy, ktorá nevedie k lesku mrakodrapov a médií, na jej konci nie je krátkodobé výslnie, ale normálny, čestný život s tou najvyššou hodnotou - láskou, rodinou a množstvom priateľov.

  Práve tieto ľudské, pozitívne hodnoty v prrograme vyzdvihujeme na najvyšší piedestál. Naopak, šikanovanie, cyberbullying, rasizmus, ohováranie, klamstvo či intolerancia sú v programe prezentované ako etické dno. Predstavenie v podaní profesionálnych hudobníkov využíva vizuálnu silu prepracovanej zadnej projekcie s rozmermi 3 x 4 m, ktorá umocňuje tému programu. Motivačné slovo moderátora, bubeníka a speváka Romana Nadányiho, ktorý ľudsky a nenásilne poukazuje na pálčivé témy programu, mladého diváka zaujme a donúti k zamysleniu. Melodické rockové piesne v podaní talentovaného speváka a gitaristu Roberta Šimka, a basového gitaristu Jozefa Bitteru, navodia neopakovateľnú atmosféru, ktorá udrží divákov v dobrej nálade počas celého koncertu. Títo traja špičkoví umelci sú už dlhodobo zárukou najvyššej kvality po hudobnej i po motivačnej stránke.

  Autorom programu je Mgr. Boris Lettrich, spevák skupiny AYA.

  41-krizovatky-vlastnych-ciest.pdf

 • ÚČELOVÉ CVIČENIE NA OCHRANU ČLOVEKA A PRÍRODY A CVIČENIE V PRÍRODE

  8. 10. 2014

            sa pre žiakov II. supňa ZŠ uskutočnilo dňa 25.09. 2014 (teoretická časť) a praktická časť  z dôvodu nepriaznivého počasia bola presunutá na utorok 30.10.2014. Žiaci si teoreticky aj prakticky precvičili úlohy vyplývajúce z učebných osnov. Zároveň sa cvičenia v prírode zúčastnili aj žiaci I. stupňa naej školy.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou, Višňové 446
  Višňové 446, 013 23 Višňové
 • Základná škola: +421 41 597 22 97
  Materská škola: +421 41 597 2186

Fotogaléria