• Vízia školy

Chceme byť školou, do ktorej každý chodí rád.

Chceme v škole vytvárať prostredie, atmosféru, v ktorej sa budú cítiť bezpečne, neohrozene žiaci, učitelia aj personál.

Chceme vytvárať podmienky pre sebarealizáciu a sebahodnotenie žiakov.

Hodnoty školy

• Bezpečná škola

Veríme, že škola nie je len miestom poskytujúcim žiakom nové vedomosti, ale aj miestom, v ktorom sa žiaci cítia bezpečne. Preto sa snažíme v našej škole vytvárať pokojné a bezpečné prostredie a tvorivú atmosféru, v ktorej sa budú žiaci cítiť šťastní, spokojní a budú sa radi vzdelávať.

• Harmonické vzťahy

Veríme, že len vďaka porozumeniu medzi učiteľmi a žiakmi a medzi žiakmi navzájom sa môžu vytvárať harmonické vzťahy, ktoré sa veľkou mierou podieľajú na vzdelávaní.

• Efektívne vzdelávanie

Veríme, že vzdelávanie je efektívne, ak je žiak správne motivovaný, kreatívny, má dobre rozvinutú predstavivosť, vie sa sústrediť a koncentrovať, má rozvinutú pamäť a myslenie, vie si stanoviť cieľ učenia a má zmysel pre zodpovednosť.

• Tvorivosť a inovácie

Veríme, že tvorivým myslením a využívaním moderných inovačných metód dochádza k formovaniu osobnosti človeka. Tvorivosť je jedným z kľúčových faktorov pre budúcu úspešnosť. Veríme, že originálnym prístupom dochádza k lepšiemu zvládaniu  problémových situácií.

• Zdravý životný štýl

Veríme, že len v zdravom tele je zdravý duch. Na základe toho prehlbujeme správanie a návyky žiakov v snahe udržať a rozvíjať zdravie, svoju osobnosť a zvyšovať kvalitu života.

• Rešpektovanie pravidiel

Veríme, že v našej škole každý žiak a dospelý pozná pravidlá a dodržiava ich, pretože vďaka tomu vzniká úspešné pracovné prostredie. Každý má právo podieľať sa na tvorbe pravidiel. Je jednoduchšie rešpektovať pravidlá, ktoré sme si spoločne sformulovali.

• Vzájomná spolupráca

Veríme, že vzájomná spolupráca a komunikácia ľudí vedie k úspešnému dosiahnutiu spoločného cieľa. Priateľské kooperatívne prostredie – kvalitnejší výsledok.

• Škola priateľská k deťom

Veríme, naša škola  nielen učí o právach dieťaťa, ale nimi aj žije. Rešpektuje dieťa také, aké je, berie ho ako rovnocenného partnera v procese komunikácie, rozhodovania, riešenia problémov.