• Školská knižnica

• Naša škola disponuje školskou knižnicou, ktorá je zameraná na podporu čítania, vzdelávania a rozvíjania literárnych záujmov žiakov. Ponúka množstvo rôznorodých kníh z krásnej literatúry, odborné publikácie z rôznych oblastí, slovníky alebo encyklopédie. Naši čitatelia si môžu knihy vypožičať počas výpožičnej doby alebo prečítať priamo v priestoroch knižnice. Knižničný fond je priebežne dopĺňaný novými a zaujímavými titulmi pre všetky vekové kategórie. Cieľom školskej knižnice je vytvárať pozitívny postoj žiakov k čítaniu, pomáhať žiakom k zlepšeniu zručností čitateľskej gramotnosti, rozvoju kritického myslenia, jazykových schopností a zvyšovať čitateľskú mobilitu a kultúru. Školská knižnica je miestom, kde sa formuje láska k literatúre a kde sa žiaci učia využívať knižničné zdroje pre svoj osobný a školský rast.

Výpožičný čas knižnice: každý pondelok a utorok cez veľkú prestávku, prípadne podľa dohody.

Vedúca školskej knižnice: Bc. Lucia Glett

TEŠÍME SA NA VÁS !

• Vianočná burza

• V piatok 22.12.2023 sa u nás v škole konala Vianočná burza hračiek. Deti si priniesli hračky, knižky,
            stolové hry, o ktoré sa podelili s druhými deťmi . Výťažok – 732,20 EUR putuje na pomoc do Afriky cez
            projekt Dobrá novina.
            Tento rok sa koleduje pre Južný Sudán a názov projektu je: „Staň sa svetlom aj ty!“.
            Ďakujeme veľmi pekne!