Novinky
Vianočné tvorivé dielne
Mikuláš
Tradične aj tento rok, vo vyzdobených priestoroch KD, zavítal medzi školákov Mikuláš spolu s anjelmi a čertmi. Žiaci všetkých tried básničkami a pesničkami privítali Mikuláša, za čo im nadelil bohatú sladkú odmenu.
Ďakujeme RR pri ZŠ s MŠ Višňové za prípravu rozprávkového dopoludnia a obci Višňové za finančný príspevok na Mikulášske balíčky.75
Exkurzia do Viedne
V jeden zasnežený a studený štvrtok, 5.12., sme sa my ôsmaci spolu so siedmakmi vybrali do Viedne. Keď sme nastúpili do autobusu všetka zima zrazu zmizla a privítalo nás teplo. Čakala nás dlhá a zábavná cesta. Ani sme sa nenazdali a boli sme v meste Kittsee na prehliadke čokoládovne, kde sa všade vznášala vôňa čokolády, až sme slintali. Samozrejme čokoládu sme aj ochutnali v podnikovej predajni, kde sme si toho veľa nakúpili. Po príchode do Viedne nás pán Vereš zoznámil s miestnymi pamiatkami, ktoré vyzerali doslova magicky. Navštívili sme aj múzeum plné prírody, zvierat, drahokamov a návratu do doby kamennej. Potom v našom programe nasledovala návšteva vianočných trhov pred Viedenskou radnicou. Pokupovali sme si jedlo a veci, ktoré sa nám páčili a poobzerali sme si dych berúcu výzdobu. Naša exkurzia končila cestou domov, ktorá bola opäť veselá, ale aj únavná. Domov sme prišli v neskorú, takmer nočnú hodinu. Nazbierali sme si kopec nových zážitkov.
K. Paurová, 8.A66
„Brána přátelství dokorán“ a naša exkurzia do Svatého Kopečku
V jedno krásne zasnežené ráno, dňa 3.12.2019, sme sa my siedmaci a piataci vybrali na výlet do Česka. No nebol to hocijaký výlet. Išli sme pozrieť našich kamarátov, s ktorými si už takmer rok a pol dopisujeme. Cesta tam bola dlhá, ale príjemná. Nevedeli sme sa dočkať. Po príchode na miesto nás čakalo milé privítanie a vynikajúce občerstvenie. Potom sme už mali dosť síl zoznámiť sa s novými kamarátmi. Končene sme sa mohli porozprávať osobne, ale aj zasúťažiť si alebo vymeniť si darčeky, ktoré sme mali pripravené. Potom nám ukázali obrovskú baziliku stojacu v blízkosti ich školy, ktorá bola nádherná aj napriek tomu, že je práve v rekonštrukcii. Obdivovať sme mohli aj nádherný výhľad na mesto Olomouc. Posilnili sme sa obedom, prehliadli si ich školu, rozlúčili sa a išli sme sa pozrieť na vianočné trhy do Olomouca. Trhy boli krásne, všeličo sme tam pokupovali. Bol to super výlet. Už sa tešíme, keď nás oni prídu pozrieť.
H. Šramová, V. Cechová
Priebežné poradie - Alino
Ocenenie pre časopis Višňička
Dňa 28. 11. 2019 sa zástupcovia redakčnej rady školského časopisu Višnička zúčastnili slávnostného vyhodnotenia celoslovenskej súťaže školských časopisov PRO SLAVIS 2019, ktorú každoročne usporadúva Matica slovenská.
Odborná porota prečítala množstvo časopisov, ocenila nápaditosť, farebnosť, kreslené práce a úpravu jednotlivých rubrík. Vďaka snahe a úsiliu našich žiakov bol časopis Višnička ocenený pekným 2. miestom.
Ocenenie nás veľmi teší a zároveň je motiváciou pre ďalšie pokračovanie vo vydávaní.
Školský časopis Višnička sa vydáva trikrát ročne a vychádza od decembra 2012. Pripravujú ho členovia redakčnej rady – žiaci našej základnej školy.
Vianoce z krabičky
Naša škola je aj v tomto školskom roku pripravená pomáhať. V rámci sviatku štedrosti, darovania a dobrovoľníctva Giving Tuesday sme sa rozhodli zapojiť do akcie Vianoce z krabičky a urobiť Vianoce krajšími. Tak neváhajte a pomáhajte. Ďakujeme.
Štvrťrok v ŠKD
Školský rok 2019/2020 v školskom klube detí sme opäť rozšírili o pár nových členov. Dnes nás je už 98. Vieme sa spoločne zabaviť aj spoločne žiť.
Prvá naša spoločná aktivita bolo športovo relaxačné popoludnie v Jungle parku v Mojši. Vyšantili sme sa a spoznali nových kamarátov z prvých tried. Na výstave úžitkových zvierat v Žiline – Stražov sme sa dozvedeli veľa o samotnom chove drobných zvierat. Videli sme králiky s neuveriteľne dlhými ušami a húsky, ktoré boli väčšie ako my sami. V októbri, v jednu nedeľu, sme si pekným vystúpením, ktoré sme usilovne nacvičili a drobným darčekom uctili mesiac ,,Úcty k starším“ v Kultúrnom dome vo Višňovom. Na pozvanie Domova sociálnych služieb - Letokruhy Vlčince - sme s miestnymi obyvateľmi v rámci DOD vytvárali voňavé levanduľové vrecúška. Spoločne sme si zaspievali veselé pesničky a prežili pekné popoludnie. V novembri sme navštívili Jump - arénu v Brodne. Usilovne sme športovali na viac ako 40 trampolínach, ktoré nám poskytli bezpečný priestor na možno aj naše prvé nesmelé akrobacie. Štvrťrok sme ukončili spoločnou diskotékou, s veselou súťažou a drobnými cenami pre každého tancujúceho účastníka. Veríme, že aj v nasledujúcom období nás v ŠKD čaká veľa spoločných, veselých a krásnych zážitkov.65
Výchovný koncert pre 1. stupeň
Dňa 12. 11. 2019 sa pre žiakov 1. stupňa uskutočnil v telocvični výchovný koncert. Na začiatku koncertu sa nám predstavil pán Fúzik, ktorý bol veľmi smiešne oblečený. Spolu s jeho pomocníčkou veveričkou Veronikou nás naučili ako máme správne triediť odpad. Najviac nás zabavil a niektorých aj vystrašil veľký maco Modráčik, ktorý vyšiel spoza opony a predvádzal sa. Ujo Fúzik k nám pričaroval z rozprávková Tárajka a Popletajku, ktorí mali veľmi pekné kostýmy. Spolu s nimi sme si zatancovali a zaspievali veselé piesne. Koncert sa nám veľmi páčil. Tešíme sa, keď k nám prídu opäť.
Žiaci 4.B62
Rodičovské združenie
Vážení rodičia.
Dňa 20.11.2019 o 16:00 hodine sa uskutočnia triedne rodičovské združenia vo všetkých triedach.
Vaša účasť je nutná (voľba člena do Rady školy).
Riaditeľské voľno
Vážení rodičia.
V súvislosti so zabezpečením celoslovenského Testovania 5 2019 oznamujem, že žiakom šiesteho, siedmeho a ôsmeho ročníka školy, UDEĽUJEM NA 20.11.2019 (streda) RIADITEĽSKÉ VOĽNO. Na tento deň je potrebné odhlásiť žiakov uvedených ročníkov z obeda. Vyučovanie bude pokračovať podľa platného rozvrhu hodín od 21. 11. 2019 (štvrtok).
Ďakujem za porozumenie.
Mgr. Ján Šimko
Úspech v robotickej súťaži
Dňa 9.11.2019 sa v ZŠ Rosina konala súťaž v programovaní Lego robotov. Náš žiak Peter Pienčak sa umiestnil na 1. mieste. Gratulujeme.
Zber - Alino
Dňa 18.11.2019 – pondelok sa uskutoční zber Alina na prvom stupni. Druhý stupeň prinesie hliníkové obaly v utorok 19.11.2019. Prosíme všetkých žiakov a ich rodičov , aby boli vrecia podpísané a odovzdané ku garážovým dverám našej školy. Zároveň Vás žiadame o dôsledné rozdelenie obalov na halušky a guličky. Do hliníkových obalov rozhodne nepatria železné obaly , obaly z liekov a papierové obaly. Viac informácií môžete získať na internetovej stránke www. prealina.sk.
Ďakujeme za pomoc pri ochrane našej planéty.
Výberové konanie na obsadenie miesta riaditeľa ZŠ s MŠ, Višňové 446
Úspechy našich žiakov
Medzi mladých ľudí, ktorí robia dobré meno našej obci patrí aj Matúš Lamžo, ktorý boduje v medzinárodných a celoslovenských súťažiach. V medzinárodnej súťaži organizovanej Ikarom získal v roku 2017 2.miesto. V celoslovenskej súťaži v roku 2018: Stvárni knihu - 2.miesto a v tomto roku spolu s bratom Mirkom v rovnakej súťaži zvíťazili.V lete 2019 tiež získal čestné uznanie v celosvetovej súťaži ShinHan postcard art contest v Soule (ako jediný Slovák) a zaradil sa medzi top 100 spomedzi 20 tisíc prihlásených z celého sveta.
Gratulujeme a želáme veľa inšpirácie do ďalšej tvorby.
Európsky týždeň boja proti drogám
Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých
Tradičným novembrovým zvykom je návšteva cintorínov, ozdobovanie hrobov, pálenie sviečok a spomienok na zosnulých rodinných príslušníkov a známych. Návšteva cintorínov na Všetkých svätých 1. novembra patrí k najstabilnejším tradičným prejavom všetkých vrstiev spoločnosti. Tento zvyk sa postupne rozšíril a v kalendári sa zakotvil 2. november ako Pamiatka zosnulých (Dušičky). Kladenie vencov a kvetinová výzdoba na cintorínoch patrí k novším tradíciám.
Žiaci. 4. A triedy našej školy si tento rok pripomenú Pamiatku zosnulých s väčšou láskou, pretože sami vyrobili pre svojich blízkych zosnulých krásne vence zo sušených a umelých kvetov. Každý podľa svojej fantázie a citu na pracovnom vyučovaní vytvoril veniec pre niekoho, kto už nie je medzi nimi.
8
Exkurzia do televízie Markíza a na Bratislavský hrad
Dňa 10.10.2019 sme navštívili Bratislavu. Boli sme v televízii Markíza v Záhorskej Bystrici a na Bratislavskom hrade. V Markíze sme videli dve štúdia, ktoré boli plné elektroniky. Boli to štúdiá Telerána a Televíznych novín. Videli sme tiež veľa obrazov hercov. Veľmi sa nám tam páčilo. Po exkurzii sme sa vybrali na Bratislavský hrad. Aj keď tam strašne fúkalo, naskytol sa nám krásny pohľad na panorámu Bratislavy. Taktiež sme si tam mohli kúpiť suveníry. Po ceste domov sme videli prvýkrát Grasalkovičov palác, ktorý sa práve opravuje. Po malej prestávke na pumpe sme pokračovali ďalej. Pred školou nás čakali rodičia, ktorým sme všetko porozprávali. Tešili sa, že sa nám páčilo. Bol to nádherný výlet, z ktorého máme super zážitky.
Žiaci 3.A, 5.A17
BEH NÁDEJE 2019
Dňa 14.10.2019 sa naša škola zúčastnila bežeckej súťaže Beh nádeje v rámci 25. ročníka protidrogového festivalu Dní nádeje. Beh nádeje 2019 sa konal v žilinskom parku Kamélia, kde proti sebe súperili základné školy zo Žilinského okresu v štafetovom behu. Naša škola štartovala v dvoch kategóriách (chlapci - 5. a 6. ročníky a dievčatá - 5. a 6. ročníky). V konkurencii takmer 15-tich základných škôl sa našim reprezentantom na trati dlhej približne 400 metrov podarilo obsadiť fantastické prvé miesto v oboch kategóriách ešte aj so značným náskokom pred druhými najlepšími. Kategóriu dievčat reprezentovali z 5.A Letitia Hubertová a Natália Drozdová a zo 6.A Vanesa Krajčiová a Viktória Fratríková. Kategóriu chlapcov reprezentovali z 5.A žiaci Daniel Vrabec a Michal Šmidovič a zo 6.A Tadeáš Cesnek a Lukáš Krejnus. Týmto žiakom a žiačkam patrí veľký obdiv a poďakovanie za ich nasadenie a skvelý výkon, ktorým reprezentovali našu školu.
Diplom a vecné ceny si boli žiaci prebrať dňa 17.10.2019 v Mestskom divadle Žilina na podujatí Oskar nádeje, na ktorom sa slávnostne vyhlasovali víťazi nielen športových, ale aj literárnych a výtvarných súťaží v rámci Dní nádeje, ktoré sa konali počas tohto festivalu. Podujatie moderovali známe tváre z relácie Kakao alebo Mafstory, Martin Vanek a Igor Adamec, s ktorými si naši žiaci po skončení vyhlasovania spravili aj spoločnú fotografiu.
Vyhodnotenie jesenného zberu papiera
Spoločnými silami sa nám podarilo vyzbierať 6 583 kg. Veľmi sa chceme poďakovať všetkým žiakom, ich rodičom a starým rodičom, ktorí prispeli k vyzbieraniu uvedeného množstva papiera.
MŠ - 78 kg
Najlepší jednotlivci v zbere:
1. - 4.: Bača M. (4.B) - 203 kg
5. - 9.: Horváth R. (7.A) - 174 kgVšetky triedy budú odmenené 50% sumou z nazbieraného množsva triedy. Najlepšíe triedy a žiaci budú ešte osobitne odmenení.
- Počet návštev: 111390
