Novinky

          • Deň jablka

          • Dňa 18. 10. 2019 sa na našej škole uskutočnila akcia, kedy sme si pripomenuli Deň jablka. Počas týždňa si žiaci vyzdobovali triedy, robili výstavky  umeleckých, výtvarných aj slohových  prác. Každá trieda si vymyslela niečo nové a zaujímavé, a tak žiaci získali viac poznatkov, čo naše telo potrebuje pre zdravie. Pekný deň sa začal reláciou v školskom rozhlase a milou piesňou o jabĺčku.  Pani uč. Pešková, zodpovedná za túto akciu, sa poďakovala všetkým žiakom aj učiteľom, že sa vzorne pripravili na tento deň. Pripomenuli sme si  podstatnú myšlienku tohto dňa spočívajúcu v tom, aby človek nikdy nezabudol, že jablko predstavuje symbol fyzickej, kultúrnej i genetickej pestrosti. Jablko sa na Slovensku stalo aj iným symbolom - boja proti rakovine a inšpiráciou zdravého životného štýlu. Do týždňa proti rakovine sa zapojila naša škola aj výstavou ovocia a zeleniny, či už v podobe stvárnenia postavičiek alebo zaujímavými vypestovanými kusmi. Žiaci si výstavu mohli prezrieť počas 4. a 5. vyučovacej hodiny, kde si našli ohodnotenia svojich nádherných prác. Každá trieda dostala na svoj výstavný stôl odmenu v podobe džúsov či vitamínových ovocných cukríkov podľa umiestnenia. V tento deň všetci žiaci desiatovali jablko, ktoré si priniesli a každý žiak dostal výrobok z jabĺčka. Žiačka 8.  A  triedy Nina Straňanová priniesla domáci jablkový koláč a hostila počas výstavy spolužiakov. Pre tento týždeň  neplatilo príslovie: „Bez práce nie sú koláče.“ Všetci hovorili, že akcia bola super.

            Poradie tried:

            1. stupeň:

            1. miesto – 2. A

            2. miesto - 3. A

            3. miesto – 1. A, 1. B, 4. A

            4. miesto – 4. B

            2. stupeň:

            1. miesto – 5. A

            2. miesto – 7. A

            3. miesto – 8. A

            4. miesto – 6. A

            5. miesto – 9. A

            Výnimočné práce:

            1. stupeň: Matúš Vrabec, Zdenko Chupáň, Lívia Paurová, Adam Syrovec, Emma Čuláková, Adam Žembera, Jozef Klunda, Martin Blažko, Filip Kavecký, Adriána Soukupová, Michaela Lacková, Michal Kuba, Šimon Kurta, Tomáš Macko, Maximilian Paur, Lukáš Tomovič, Marek Paurik, Matej Čulák, Natália Chasníková, Nela Lašová, Jakub Zavadzan, Nela Hrošová

            2. stupeň: Jakub Bitušiak, Adam Brezáni, Daniel Vrabec, Nela Valkovičová, Nina Straňanová, Nina Makara, Pavol Kubica

          • Osvienčim - Auschwitz

          • Dňa 3.10.2019 sa naša trieda 9.A spolu s deviatakmi z  Lietavskej Lúčky zúčastnila exkurzie do Osvienčimu v Poľsku. Koncentračný tábor Osvienčim bol počas druhej svetovej vojny nemecký vyhladzovací tábor. Prenasledovaní boli predovšetkým Židia, ale aj Rómovia, sovietskí zajatci a taktiež mnohí ďalší. Väčšina našla svoju smrť v plynových komorách. Tábory boli v Osvienčime tri. My sme navštívili dva z nich. Ako prvý Auschwitz I. Pred vstupom do neho sa nachádza známy nápis Arbeit macht frei, ktorý by sme mohli do slovenčiny preložiť ako „práca oslobodzuje“.  Tu sme sa dozvedeli ako vyzeral deň väzňa. Ocitli sme sa v plynovej komore. Videli sme fotografie a rôzne veci, ktoré si ľudia priniesli do tábora. Ďalej sme navštívili v Brezinke najväčší komplex – Auschwitz Birkenau (Auschwitz II.), ktorý sa nachádza asi 3 km od dedinky Osvienčim. Zomrelo tu viac ako milión väzňov. Známa je tu aj rampa, kde sa ľudia pred príchodom delili, či budú väznení alebo ich život skončí priamo v plynovej komore. Tu sme si pozreli v akých hrozných podmienkach žili väznení ľudia.
            Každý jeden z nás by to mal v živote aspoň raz vidieť, zažiť a uvedomiť si, čo všetko zlé a neľudské sa tam dialo. Nech sa to už nikdy nezopakuje.                          Žiaci 9.A

          • Európsky deň jazykov - vyhodnotenie

          • 26. september 2019 sa i v našej škole niesol v duchu rôznorodosti európskych kultúr. Žiaci druhého stupňa si tento deň pripomenuli rôznymi aktivitami pripravenými vo svojich triedach a každá trieda si vybrala krajinu, ktorú prezentovala. Šiestaci si vybrali Čínu, siedmaci Mexiko, ôsmaci Fínsko a deviataci Nórsko. Všetky triedy mali super nápady, avšak najviac hlasov od pani učiteliek získala 7. A, ktorá si skvelo pripravila atmosféru Mexika. Výhrou, ktorú venuje škola, je návšteva filmového predstavenia a žolík pre všetkých prezentujúcich žiakov z anglického jazyka. Ďakujeme všetkým zapojeným žiakom, pretože do prípravy vložili mnoho úsilia a kreativity. Tešíme sa budúci rok.

          • Európsky týždeň športu

          • Medzi 23. až 30. septembrom 2019 sa v celej Európe koná už piaty ročník Európskeho týždňa športu, do ktorého sa zapojila aj naša škola. Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Hlavným heslom kampane je „#BeActive“, čo má nabádať k pohybu a to nielen počas Európskeho týždňa športu, ale po celý rok. V rámci tejto kampane naša škola organizovala dňa 24. septembra medzitriedny športový turnaj do ktorého sa zapojili chlapci aj dievčatá z druhého stupňa.
            Chlapci druhého stupňa medzi sebou zápasili vo futbale, zatiaľ čo dievčatá medzi sebou súperili vo vybíjanej. Systém turnaja bol nastavený tak, aby si každá trieda mohla zmerať sily so všetkými zvyšnými triedami v druhom stupni. Po ukončení a vyhodnotení výsledkov zápasov „každého s každým“, žiaci a žiačky okrem dobrého pocitu z pohybovej aktivity dostávali aj diplomy a vecné ceny.
            Najúspešnejšími hráčmi vo futbale sa nakoniec stali žiaci z 9.A, druhé miesto si odnášali žiaci z 8.A a na treťom mieste sa umiestnili žiaci zo 6.A. Najúspešnejšími hráčkami vo vybíjanej sa stali žiačky z 8.A, druhé miesto vybojovali žiačky zo 7.A a na treťom mieste skončili žiačky zo 6.A.
            V rámci jednotlivých športov boli oceňované aj individuálne výkony, ktoré boli odmenené Cenou rozhodcu, ktorá patrila trom najlepším dievčatám vo vybíjanej a trom najlepším chlapcom vo futbale. Cena rozhodcu za skvelé podané výkony vo vybíjanej bola udelená Gabriele Špirkovej zo 6.A, Kataríne Bačovej z 8.A a Simone Perďochovej z 5.A. Cena rozhodcu v rámci futbalového turnaja zas bola udelená Jakubovi Fürbergerovi z 8.A, Jakubovi Bitušiakovi z 5.A a Samovi Valovi zo 7.A. Odovzdané bolo ešte jedno ocenenie a to Cena sympatie, ktorá bola udelená chlapcom aj dievčatám z 5.A za ich výnimočnú bojovnosť.

          • Plenárne a triedne rodičovské združenie

          • Vážení rodičia, pozývame Vás na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v utorok 17.9.2019 o 16.00 hodine v budove školy. Po plenárnom rodičovskom združení sa uskutočnia triedne rodičovské združenia.

          • Informácie pre stravníkov

          • Zálohovú platbu za stravu (náklady na nákup potravín a režijné náklady) zákonný zástupca dieťaťa/žiaka, uhradí jednorazovo do 27. augusta 2019. Stravníci, ktorí nebudú mať vopred zaplatený príspevok na stravovanie, nebudú mať možnosť objednať si stravu. Objednať stravu bude možné najskôr od 29.8.2019! Strava pre žiakov ZŠ bude zabezpečená od 3.9.2019 (utorok). Viac informácií.

          • Výlet za odmenu

          • Dňa 26.6.2019 sa uskutočnil výlet za odmenu, na ktorom sa zúčastnili žiaci, ktorí šírili dobré meno našej školy. Poceste sme navštívili jediný orloj na Slovensku v Starej Bystrici, kde sme si pozreli aj strojovňu orloja. Ďalej sme putovali do Oravskej Lesnej. Tu sme sa previezli na motorovom vláčiku až na vrcholovú stanicu Sedlo Beskyd v nadmorskej výške 935m n. m. Vláčik sa sem vyšplhá za približne za 20 minút. Tu sme si urobili prestávku, počas ktorej sme vystúpili na vyhliadkovú vežu neďaleko stanice a rozhliadnuť sa na krásnu panorámu oravskej prírody. Samotnú vrcholovú stanicu tvorí goralská drevenica, ktorá približuje kultúru Goralov na Orave. Z Oravskej Lesnej sme cestovali do neďalekého Námestova, kde sme navštívili najväčšiu detskú izbu na Slovensku - KINDERLAND.

            Tu sme sa dosýtosti vyskákali a vyjašili. Výlet sme si veľmi užili, dokonca sme tam chceli ostať ešte dlhšie. Domov sme prišli unavení ale plní nádherných zážitkov. Ďakujeme pánovi riaditeľovi Šimkovi a pani učiteľkám Kriváňovej a Bobáňovej, ktorí nám tento výlet zorganizovali.
            Žiačky 8.A, K. Rosincová, N. Makara

          • Koncoročné zhodnotenie projektu Alino

          • Už tretí školský rok prebieha na našej škole úspešný projekt Alino. Tento rok sa nám podarilo vyzbierať 899,3 kg hliníkových obalov, čo predstavuje oproti minulému roku nárast o zruba 200 kg. 
            Po roku naša škola obhájila prvenstvo v kategórií „halušky“ a „guličky“. Radi by sme sa poďakovali  rodičom  a starým rodičom, ktorí trpezlivo znášali dočasný neporiadok vo svojich domoch pri  zhromažďovaní  hliníkových obalov. Zároveň Vás chceme povzbudiť, aby  ste aj naďalej viedli svoje deti k separácii druhotných surovín, ktorá ma veľký význam pre naše životné prostredie a ich ekologické zmýšľanie.
            Ďakujeme za spoluprácu.                                http://prealina.sk/alinova-skolska-liga/

            Najlepší jednotlivci:

            1. - 4.: Marek Paurik (4.A) – 83 334 g   

            5. - 9.: Terézia Tkáčiková (7.A) -  123 552 g

          • Hradná škola Strečno

          • Dňa 11.6. sa žiaci 1.A a 1.B zúčastnili Hradnej školy na hrade Strečno, ktorú pripravujú každoročne pracovníci Považského múzea. Interaktívnou formou sa deti oboznámili s dávnymi remeslami, ako hrnčiarstvo, kováčstvo... Hneď pri vstupe si zasúťažili v jednotlivých družstvách a následne sa presunuli do hradu, kde na nich čakali rôzne športové i vedomostné úlohy. Za každú úlohu získali časť hádanky, ktorú nakoniec museli poskladať, aby ju uhádli. Cez jednotlivé stanovištia sa deti dozvedeli aj o živote obyvateľov hradu a o rôznych zaujímavostiach: starodávnej chladničke do ktorej sa zlaňovalo, hladomorni, mučiarni, strážnej veži... Deti boli nadšené z nádherného výhľadu z najvyššej veže na hrade, z ktorej strážcovia v minulosti sledovali nepriateľov. Vyučovanie na hrade sa im páčilo a na pamiatku si do školy priniesli certifikát o absolvovaní Hradnej školy v Strečne.

          • Naša exkurzia v 5. pluku špeciálneho určenia

          • Pred niekoľkými týždňami nás pani učiteľka prekvapila zaujímavou správou, že pôjdeme na exkurziu k výsadkárom do 5. pluku špeciálneho určenia. Dňa 06.07. ráno nás 3.A a 4.A privítalo vo Višňovom zamračené počasie, ale v Žiline už bolo slnečno. Ako prvé si pre nás vojaci pripravili ukážku zásahu proti skupine teroristov. Potom sme si vyskúšali, aké je to sedieť v skutočnom vojenskom aute. Požiarnici zo záchrannej brigády nám pripravili skvelé penové ihrisko a ukázali nám, ako sa hasí horiace auto. Potom sme si pozerali výsadkársky padák a zbrane. Výsadkári sa s nami rozlúčili ďalšou bojovou ukážkou. Bol to naozaj skvelý deň.
            Lukáš Tomovič 3.A

          • Náš super výlet

          • Dňa 5.6.2019 sa 6. a 7. ročník vybral na výlet do Česka. Začali sme pohľadom do priepasti Macocha, ktorá je hlboká takmer 140 metrov. Pokračovali sme do krásnej Punkevskej jaskyne, kde sme sa dostali lanovkou. Pre tých, čo nemilujú výšky, to bol celkom dobrý adrenalín. Pokračovali sme prehliadkou zaujímavých útvarov jaskyne a našu púť jaskyňou sme zavŕšili plavbou člnom v úzkych chodbičkách jaskyne. Potom sme navštívili hrad Pernštejn. Bol krásny a dozvedeli sme sa o ňom veľa zaujímavostí. Samozrejme nezabudli sme sa ani zastaviť najesť. Napokon plní dojmov sme sa vrátili domov. Bol to naozaj krásny zážitok na celý život.
            Simona Bitušiaková, 7. A

          • Jarný zber starého papiera

          • Spoločnými silami sa nám podarilo vyzbierať 9334 kg, čo je o 1833 kg viac ako pri poslednom, jesennom zbere.. Veľmi sa chceme poďakovať všetkým žiakom, ich rodičom a starým rodičom či pani učiteľkám, ktorí prispeli k vyzbieraniu uvedeného množstva papiera.

            ŠKD - 46 kg

            MŠ - 115 kg

            Najlepší jednotlivci v zbere:

            1. - 4.: Jakub Bitušiak (4.A) - 370 kg  

            5. - 9.: Ján Bitušiak (7.A) - 280 kg

            Všetky triedy budú odmenené 50% sumou z nazbieraného množsva triedy. Najlepšíe triedy a žiaci budú ešte osobitne odmenení.

          • Škola v prírode - Vernár

          • 12. – 17. mája 2019 sa 28 žiakov 4. ročníka zúčastnilo školy v prírode vo Vernári (Penzión Sabina).
            Súčasťou ŠvP bola prehliadka Spišského hradu, Ochtinskej aragonitovej jaskyne, skanzenu Pribylina, turistická vychádzka do Slovenského raja, plávanie a zábavné hry v Aquaparku v Poprade.
            Skupina žiakov zvládla turistiku v rôznych terénoch, plávanie, pohybové hry – preliezky,  futbal a i.
            Rozšírili si vedomosti z vlastivedy, prírodovedy, dejín, dopravnej výchovy.

            Báseň, ktorú zložil celý kolektív žiakov – 4. A a 4. B:

             

            Čakala nás perfektná túra,

            všetci kričali : Hurá! Hurá!

            Pod rebríkmi Okienkový vodopád,

            začínali sme sa všetci báť.

            Stúpali sme, stúpali sme a stúpali

            a istenie sme nemali.

            Videli sme krásnu prírodu,

            museli sme skákať cez vodu.

            Bavilo nás to strašne moc,

            učky nám prichádzali na pomoc.

             

            Aquapark v Poprade- to je super dielo!

            To sa nám na tobogánoch šantilo!

            Aj naše učky to bavilo.

            Keď učiteľky zakričali,

            hlavy sme pod vodu dali.

            Lopty lietali nad hlavami,

            veľa ľudí tam bolo s nami.

            Sranda bola veliká

            iná ako  turistika.

             

            Aragonitová jaskyňa

            zo stropov postavy nahýňa.

            Boli krásne, milé

            vďaka prírodnej sile.

            Prírodou stvorená

            jaskyňa kamenná.

            Visel tam aragonitový ježko,

            nazvali sme ho Dežko.

             

            Spišský hrad je už náš kamarát,

            kto ho raz prešiel, má ho rád.

            Vysoko k nebu sa vypína,

            každý si naň rád spomína.

             

            Kuchárky tam super varili,

            všetci sme sa jesť poriadne učili.

            Učky super vždy a prísne bodovali,

            veci sa už aj samé upratali.

            Samé hry a opekačka,

            tanec, smiech a výhra pecka.

             

            Pribylina pod Tatrami

            domov už bol pred očami.

            Niektorým sa domov nechcelo,

            mali sme sa veselo.

             

            /:Boli sme v Škole v prírode,

            žili sme na slobode.

            Výlety a hry nám super pripravili,

            hop do autobusu a už sme cestovali! :/

          • Výlet do ZOO v Zlíne

          • Dňa 28. 5.  2018 sa 6.A, dievčatá zo 7.A s pani učiteľkou Fabianovou a pani asistentkou Paurikovou zúčastnili výletu do ZOO Zlín. Po dvojhodinovej ceste autobusom sme sa zrazu ocitli pred bránou Zoo. Pani učiteľka nás rozdelila na skupiny a mali sme dvojhodinový rozchod. ZOO bola rozdelená podľa svetadielov na: Áziu, Ameriku, Austráliu a Afriku. Najviac sa nám páčilo kŕmenie rají, tropikárium, kde sme boli medzi rôznymi vtákmi a samozrejme suveníry. Výlet sme si veľmi užili. Okrem ZOO Zlín sme navštívili aj zámok Lešná. Dozvedeli sme sa o tom, že patrí k najmladším sídlam šľachty na Morave a žila tam zámožná rodina Seilernových. Nábytok bol drevený, vystavený tam bol porcelán z celého sveta a vyzdobené boli aj stropy. Boli sme veľmi radi, že sme mali takú možnosť navštíviť tento zámok.

          • Výsledky behu do Strečnianskych hradných schodov, 25. 5. 2018

          • Kategória: Dievčatá r. 2008 a ml.:      Drozdová Natália - 5. miesto (8 účastníčok)

            Kategória: Dievčatá r. 2005 – 2007:   Rosincová Kristína - 23. miesto (56 účastníčok)

            Kategória: Chlapci   r. 2005 – 2007:   Cesnek Martin - 64. miesto (69 účastníkov)

            Kategória: Dievčatá r. 2002 – 2004:   Valicová Erika - 6. miesto (46 účastníčok)

                                                                          Pivková Ema - 36. miesto  (46 účastníčok)

            Kategória: Chlapci  r. 2002 – 2004:   Peško Martin - 55. miesto  (94 účastníkov)

          • Jarné účelové cvičenie

          • V dňoch 30. a 31. mája sa na našej škole konalo účelové cvičenie, vo štvrtok teoretická časť a v piatok praktická časť v teréne. Po daždivých dňoch sme sa tešili najmä peknému slnečnému počasiu, ktoré nám prialo, aj keď miestami sme sa museli brodiť po blatistom teréne. Žiaci v športových aktivitách a s dobrou náladou upevňovali svoje priateľstvá a osvojili si praktické zručnosti z oblastí Zdravotná príprava, Pobyt a pohyb v prírode a Riešenie mimoriadnych situácií - CO. Tešil nás aj pocit, že strmý výstup na „Holý diel“ zvládli tento školský rok všetci zúčastnení žiaci.

    • Počet návštev: 111378
    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou, Višňové 446
      • 0911701911
      • Základná škola: +421 41 597 22 97
        ZŠ - zborovňa: 0911 827 175
        Materská škola: 0911 767 667
      • Višňové 446, 013 23
        013 23 Višňové
        Slovakia
      • Riaditeľ školy: Mgr. Ján Šimko, tel.: 0911 701 911
        Zástupkyňa RŠ pre ZŠ: Mgr. Marta Jopčíková
        Zástupkyňa RŠ pre MŠ: Mgr. Zuzana Bolibruchová
      • 37813366
      • 2021669672
    • Prihlásenie