Prvý a posledný júnový deň sú určite najobľúbenejšie dátumy všetkých detí. My sme svoj darček, návštevu kina, dostali trocha predčasne, aby sme prvý letný deň mohli privítať účelovým cvičením. Ráno sme sa všetky triedy stretli v dobrej nálade, i keď nie v plnej zostave, pred školou. Po milých slovách pána riaditeľa a pani zástupkyne ku Dňu detí sme sa v spoločnosti našich triednych pani učiteliek, p. uč. Mackovej a p. uč. Bardúnovej vybrali na Holý diel. Terén bol troška náročnejší, cesty boli často krát prudké a kľukaté, no zapreli sme sa a všetko sme zvládli na výbornú. Keď sme míňali Prieloh, viacerí z nás nechceli pokračovať ďalej, no keď sme dorazili na Holý diel a očarila nás okolitá príroda, neľutovali sme. Najprv sme si po náročnej ceste trocha oddýchli. Nadesiatovali sme sa, osviežili sme sa vodou z prameňa či preskúmali okolitý tajomný lesík. Potom prišla na rad zábava v podobe športových aktivít. Každá trieda mala pripravené svoje stanovište, kde sa zapisovali body a žiaci z ostatných tried sa snažili pre svoju triedu vybojovať čo najviac bodov. Aj keď prvé miesto mohlo byť len jedno, atmosféra bola príjemná a uvoľnená, veľa sme sa nasmiali. Športové aktivity sa nám veľmi páčili a celý deň sme strávili zdravým pohybom, ktorý našim stuhnutým svalom veľmi prospel. Po pár hodinách sme sa teda veselí, ale aj unavení vybrali na cestu späť, ktorá bola už o niečo rýchlejšia a ľahšia. Keď sa teraz zahľadíme na Holý diel, určite sme na seba všetci pyšní, že sme zvládli takú dlhú cestu. Napriek tomu, že viacerí z nás na Deň detí túžili po menej namáhavom výlete, aspoň sme neboli leniví a spojili príjemné s užitočným – užili sme si fajn deň, prospešný pre naše zdravie. Dobrá nálada vyvážila všetku únavu! :)
(N.Kurtová, 9.A)